HakkımızdaTürk Tekstil sektöründe bir çok başarılı firma ve pek çok başarı öyküsü vardır.1967’de kurulup bu tarihten itibaren faaliyetlerine Uşak’ta devam eden Seslim Tekstil’de böyle bir başarı öyküsünü barındırır bünyesinde...30 yılı aşkın geçmişiyle gerek Türkiye gerek dünya pazarında adını ve kalitesini kanıtlamış bir firmadır SESLİM.......

2003 yılında SESLİM TEKSTİL SAN.VE TİCARET A.Ş. adıyla yeniden yapılanan firmamız Uşak’taki tesislerinde üretimine uzman ve deneyimli kadrosuyla devam etmektedir.
Şirketimiz %100 akrilik elyaftan jakarlı ve düz otel tipi battaniyelerini toplam kalite anlayışını kendine ilke edinerek üretmeyi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini maksimize etmeyi amaçlamaktadır.

Seslim Battaniye gerek yurt içinde gerek yurtdışında adını ve kalitesinini kanıtlamış bir kuruluştur . 

G.Afrika daki tesisimiz 2001 yılından beri birikimlerini ve altyapısını kullanarak global bakış açısıyla kurduğu entegre tesislerde de üretimini sürdürmektedir.

Seslim Tekstil
 bu başarısını en son teknolojiye sahip yeni tesisleri ve yapmış olduğu akılcı yatırımlarıyla dünya piyasasının rekabet ortamında sağlam adımlarla ilerleyen uzman ekibine borçludur.

“Doğanın Tüm Renkleri” ve “Kalitenin Adı Seslim” sloganlarıyla globalleşen dünya piyasasında yoluna hızlı ve kararlı adımlarla devam etmektedir.

 

 

Seslim Textiles started its Textile Manufacturing business in Uask, Turkey in 1967. The company produced handmade carpets and these carpets were made up of 100% wool. Seslim Textiles had learnt that the people of South Africa had used blankets for almost every occasion and therefore saw great opportunity to open a plant in Johannesburg, South Africa. Sesli Textiles ( Pty) Ltd was then established in South Africa in 2000. In 2013 Seslim Textiles took on the production of yarn which consists of 100% Acrylic Yarn, 90% Acrylic and 10 % poly cotton, this yarn serves the knitting manufacturers and the most sourced colours are Ecru, White and Gray. The latest technology is used by Seslim Textiles in its production and can produce 70 Tons per month NE 20/1 and 60Tons /Month NE 3/1- NE 8/1, the aim would be to double our production capacity by the end of 2016. Seslim Textiles can produce different colours and qualities, the aim is to serve customers by increasing product category and to manufacture the best quality products both National and Internationally . If you are in the market to purchase good quality yarn please check out our information on www.seslim.com